Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Nazwa produktu lub temat sprawy

Treść pytania

Biokominek w bloku? Jak najbardziej! pinit_fg_en_rect_red_28

Biokominek w bloku?

Jak najbardziej!

Biokominek w bloku? Jak najbardziej!
16 lutego 2016 Marta Krawczyk

Marzy Ci się przytulna atmosfera i ciepło, jakie daje ogień buchający w kominku?

Wspaniale byłoby w mroźne jesienno-zimowe wieczory poczytać książkę w ciepłym fotelu przy rozgrzewających płomieniach prawdziwego ognia?

Jednak jest jeden problem – mieszkasz w bloku.

Owszem, jeszcze do niedawna na ten luksus mogli sobie pozwolić jedynie posiadacze domów ze specjalnie przygotowaną do tego celu instalacją kominową. Sprawa pracochłonna i raczej kosztowna.

W dodatku dym, sadza, meble i ubrania przesiąknięte, bądź co bądź, mało przyjemnym zapachem spalenizny.

Na szczęście dziś mamy rozwiązanie powyższych problemów – biokominek!

 

Biokominek to dość proste technicznie urządzenie, jednak jak to zwykle bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Konkretnie — w spalanej substancji.

Specjalny biopłyn, który wlewamy do biokominka tworzy płomień, który nie pachnie, nie wydziela dymu i sadzy, a co najważniejsze nie produkuje toksycznego i niebezpiecznego czadu.

Dzięki temu biokominek nie wymaga instalacji kominowej, a co za tym idzie – może być bez przeszkód zainstalowany w mieszkaniu!

Jedynymi produktami spalania są para wodna i dwutlenek węgla w bezpiecznej ilości, podobnej do tej, w wydychanym przez człowieka powietrzu.

W dodatku natychmiast po włączeniu odczuwalne jest przyjemne ciepło (drewno w standardowym kominku zaczyna spalać się dopiero po pewnym czasie – i dopiero wtedy wydziela ciepło).

Wiele biokominków nie wymaga stałej instalacji, można je więc dowolnie przestawić, co nie jest możliwe z kominkiem tradycyjnym.

Biokominek nie pobrudzi ściany, nie wymaga skomplikowanego czyszczenia, ani konserwacji.

Częstym problemem w mieszkaniu, ze względu na obecność kaloryferów, jest suchość powietrza. Problem ten w dużej mierze rozwiązuje produkt spalania biopłynu – para wodna. Jej obecność nawilża powietrze w pomieszczeniu.

Niewielki metraż, piętro, na którym mieszkamy, ani bliskość sąsiadów nie są żadną przeszkodą przy instalacji biokominka.

Biokominek w bloku? Jak najbardziej! pinit_fg_en_rect_red_28

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: