Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Nazwa produktu lub temat sprawy

Treść pytania

CENTRUM WIEDZY O BIOKOMINKACH pinit_fg_en_rect_red_28

CENTRUM WIEDZY O BIOKOMINKACH

Czyli wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

WIEM WYSTARCZAJĄCO DUŻO…

PRZEJDŹ DO SKLEPU ONLINE

Sklep1

Czym jest biokominek?

Biokominek to nowoczesna forma tradycyjnego kominka.

Pozwala cieszyć się prawdziwym ogniem we wnętrzu domowego zacisza. W przeciwieństwie do kominków tradycyjnych nie brudzi, nie wydziela dymu, jest bezpieczny i, co dla wielu użytkowników najważniejsze, można go zainstalować praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Czy wymaga zezwoleń?

Biokominek nie wymaga żadnych zezwoleń. Można go zainstalować w pomieszczeniach nienadających się do instalacji tradycyjnych kominków — nawet w bloku — jeśli tylko nie jest to tzw. „pomieszcze całkowicie szczelne”.

Biopłyn spalany w biokominku jest bezpieczny, nie wydziela substancji toksycznych, jak w przypadku tradycyjnego kominka, stąd nie są konieczne skomplikowane instalacje i wizyty kominiarzy.

Biokominek w bloku?

Biokominek w bloku?

Jak najbardziej!

Każde pomieszczenie nieokreślone jako „pomieszczenie całkowicie szczelne” nadaje się do instalacji biokominka.

Jedno zalecenie: Starajmy się unikać instalacji biokominka w wyjątkowo małych wnętrzach. 12m² całkowicie wystarczy.

Czym palimy?

W biokominkach spalany jest bioetanol, którego głównym składnikiem jest alkohol etylowy. Dzięki temu biokominek nie wytwarza dymu ani popiołu, a jedynymi produktami spalania są para wodna i dwutlenek węgla w bezpiecznej ilości (podobnej do ilości w powietrzu wydychanym przez człowieka)

Bioetanol jest odnawialnym źródłem energii, wyprodukowanym w procesie fermentacji cukrów i skrobiowych komponentów produktów ubocznych roślin – głównie trzciny cukrowej i roślin zbożowych przy użyciu drożdży. Może być również produkowany z kukurydzy, ziemniaków, mleka, ryżu, buraków, a nawet winogron lub bananów.

Co z dymem i zapachem?

W przeciwieństwie do kominków tradycyjnych biokominek nie wydziela dymu ani zapachu. Nie ma też sadzy ani popiołu.

Czy to bezpieczne?

W biokominkach spalany jest biopłyn, którego głównym składnikiem jest alkohol etylowy. Dzięki temu biokominek nie wytwarza dymu ani popiołu, a jedynymi produktami spalania są para wodna i dwutlenek węgla w bezpiecznej ilości. Dodatkowo rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w większości biokominków gwarantują zatrzymanie biopaliwa w sytuacji przechylenia się biokominka, a tym samym zapobiegają jego rozprzestrzenieniu w przypadku wywrócenia urządzenia. Bezpieczeństwo zapewniają również odpowiednie certyfikaty, testy i gwarancje udzielane przez producentów.

Samodzielna instalacja?

Wszystkie biokominki sprzedawane w naszym sklepie są łatwe w instalacji.

Zawsze załączamy instrukcję samodzielnej instalacji.

Użytkowanie

Obsługa biokominka jest niezwykle prosta. Wystarczy nalać biopaliwo do palnika i zapalić. Wygaszanie lub zmniejszanie płomienia reguluje się rączką, która kontroluje otwarcie paleniska.

RODZAJE BIOKOMINKÓW

Biokominek wolnostojący to rozwiązanie dla osób, które lubią zmiany i cenią sobie mobilność.


Taki kominek możemy przestawiać dowolną ilość razy, ponieważ nie wymaga stałego przytwierdzenia do ściany czy podłoża.

Biokominki wolnostojące dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach — a więc zależnie od potrzeb dobierzemy zarówno niewielki kominek do postawienia na stole czy szafce, jak i większy zaprojektowany z myślą o tarasie lub balkonie.

Taki biokominek oglądać możemy ze wszystkich stron, jest więc znakomity ustawienia z dala od ściany, nawet na środku pomieszczenia (czy na stole).

Przed zakupem warto wziąć pod uwagę styl wnętrza, do którego dobieramy kominek, gdyż jak każdy element dekoracyjny powinien on współgrać z wystrojem pomieszczenia.

KUP BIOKOMINEK WOLNOSTOJĄCY

Zobacz galerię przykładowych aranżacji wnętrza z BIOKOMINKIEM WOLNOSTOJĄCYM

biokominek wolnostojące - aranżacje wnętrza

Biokominek wiszący, jak sama nazwa wskazuje wieszamy na ścianie przy użyciu otworów znajdujących się najczęściej na tylnej ścianie kominka.

Biokominki wiszące sprawdzają się znakomicie na pustej gładkiej ścianie.

Wybierając miejsce do zawieszenia kominka kierujmy się wielkością dostępnej przestrzeni, a także budową ściany (z wyjątkiem szczególnie lekkich modeli unikajmy wieszania biokominka na mało trwałej ścianie, np. z karton-gipsu).

Kształty i rozmiary są przeróżne — w przeciwieństwie do kominków tradycyjnych ogranicza nas tylko wyobraźnia twórców.

Przed zakupem warto wziąć pod uwagę styl wnętrza, do którego dobieramy kominek, gdyż jak każdy element dekoracyjny powinien on współgrać z wystrojem pomieszczenia.

KUP BIOKOMINEK WISZĄCY

Zobacz galerię przykładowych aranżacji wnętrza z  BIOKOMINKIEM WISZĄCYM

biokominek wiszący - aranżacje wnętrza

Biokominek portalowy wyglądem najbardziej przypomina tradycyjny kominek.

Wymaga on stałego przytwierdzenia do ściany lub podłoża — ale tylko ze względów estetycznych. Jako biokominek nie wymaga przewodu kominowego ani żadnych instalacji, gdyż przy spalaniu nie wydziela toksycznych substancji.

Ten rodzaj biokominka dostępny jest zarówno w stylistyce nowoczesnej, jak i bardziej klasycznej, a nawet w stylu antycznym.

Zajmuje zwykle więcej miejsca niż inne rodzaje kominków, ale dzięki temu nadaje pomieszczeniu szczególnie przytulny nastrój.

Polecany osobom, które marzą o tradycyjnym kominku, ale nie chcą lub nie mogą sobie na niego pozwolić (np. ze względu na posiadanie mieszkania w bloku).

KUP BIOKOMINEK PORTALOWY

Zobacz galerię przykładowych aranżacji wnętrza z BIOKOMINKIEM PORTALOWYM

styl wnętrza

Biokominek do zabudowy ze względu na specyfikę swojej budowy powinien zostać zamontowany na stałe w przygotowanym miejscu , jednak tylko ze względów estetycznych.  Jako biokominek nie wymaga przewodu kominowego ani żadnych instalacji, gdyż przy spalaniu nie wydziela toksycznych substancji.

Można zamontować go we wnęce w ścianie, w słupie, podłodze lub dowolnym miejscu – ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Często taki montaż umożliwia oglądanie ognia z kilku stron.

KUP BIOKOMINEK DO ZABUDOWY

Zobacz galerię przykładowych aranżacji wnętrza z  BIOKOMINKIEM DO ZABUDOWY

biokominek do zabudowy

Biokominek typu biopalenisko przystosowany jest do zamontowania bezpośrednio w powierzchni płaskiej, np. blacie.

Płomień w takim biokominku nie jest zabudowany, wydobywa się niejako z blatu, co daje niesamowity efekt.

Uwaga:  biopalenisko należy osadzić w materiale odpornym na wysokie temperatury, takim jak kamień, czy cegła — nie należy go montować w tworzywach łatwopalnych, takich jak drewno.

KUP BIOPALENISKO

Zobacz galerię przykładowych aranżacji wnętrza z BIOPALENISKIEM

biopalenisko

JESZCZE WIĘCEJ INFORMACJI O BIOKOMINKACH

 • Podziel się tym artykułem:

  Biokominek z certyfikatem TÜV — co to znaczy?

  Biokominki to urządzenia manipulujące ogniem, a więc z definicji wymagające szczególnych środków ostrożności. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa renomowani producenci biokominków i biopalenisk poddają swoje produkty rygorystycznym testom, aby zachować bezstronność, zlecając je zewnętrznym instytucjom...

  Czytaj więcej
 • Biokominek portalowy Louis XIV czarny
  Podziel się tym artykułem:

  Od czego zależy cena biokominka i za co na prawdę warto zapłacić?

  Ceny biokominków są bardzo zróżnicowane. Od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Zastanawiasz się dlaczego? W tym artykule wyjaśniamy co wpływa na cenę biokominka i za co warto zapłacić, by wpływa na bezpieczeństwo, a co...

  Czytaj więcej
 • Podziel się tym artykułem:

  Biopaliwo

  Czym jest biopaliwo? Jak wybrać najlepsze?Jakie ma właściwości i co warto wiedzieć przed zakupem? Poradnik wyboru biopaliwa do biokominka dla początkujących.

  Czytaj więcej
 • Podziel się tym artykułem:

  Biokominek w bloku? Jak najbardziej!

  Marzy Ci się przytulna atmosfera i ciepło, jakie daje kominek, ale mieszkasz w bloku? Biokominek jest rozwiązaniem dla Ciebie! Dowiedz się więcej!

  Czytaj więcej
 • Podziel się tym artykułem:

  Budowa biokominka i samodzielna instalacja

  Zastanawiasz się, czy dasz radę samodzielnie zamontować biokominek? To dziecinnie proste! Przeczytaj ten krótki artykuł i dowiedz się więcej.

  Czytaj więcej
 • Podziel się tym artykułem:

  Biokominek a kominek klasyczny

  Czym biokominek różni się od kominka tradycyjnego? Czy daje ciepło? Ile kosztuje i jakich instalacji wymaga? Dowiesz się z tego artykułu.

  Czytaj więcej
 • Podziel się tym artykułem:

  Biokominek: cechy charakterystyczne

  Biokominki to bezpieczny, ekologiczny ogień. Nie wymaga instalacji kominowej, zezwoleń i kosztownych wizyt kominiarzy. Nie wydziela dymu ani zapachu.

  Czytaj więcej

Zobacz jak powstaje i działa biokominek

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: