Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Nazwa produktu lub temat sprawy

Treść pytania

Biokominek: cechy charakterystyczne pinit_fg_en_rect_red_28

Biokominek

Cechy charakterystyczne

Biokominek: cechy charakterystyczne
4 sierpnia 2015 Marta Krawczyk

Biokominek to bezpieczny, ekologiczny ogień. Nie wymaga instalacji kominowej, zezwoleń i kosztownych wizyt kominiarzy. Nie wydziela dymu ani zapachu.

 

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE BIOKOMINKA TO:

Instalacja nie wymaga zezwoleń ani komina. Możliwość instalacji w pomieszczeniach nienadających się do instalacji tradycyjnych kominków — nawet w bloku — jeśli tylko pomieszczenie nie jest mniejsze niż 12m² oraz nie jest tzw. „pomieszczeniem całkowicie szczelnym”.

Prawdziwy ogień, jednak bez dymu, sadzy, popiołu i nieprzyjemnego zapachu przesiąkającego ubrania i meble.

 Czyste. Łatwiejszy w eksploatacji niż tradycyjny kominkek. Łatwiej też utrzymać czystość w nim oraz dookoła, bo nie generuje sadzy ani popiołu.  Elementy zabudowy oraz biopojemnik co jakiś czas przecieramy wilgotną szmatką z dodatkiem nieżrących środków czystości, odpowiednich dla danego typu materiału.

 Łatwy w obsłudze. Obsługa biokominka jest niezwykle prosta. Wystarczy nalać biopaliwo do palnika i zapalić. Wygaszanie lub zmniejszanie płomienia reguluje się rączką, która reguluje otwarcie paleniska.

 Bezpieczny. W biokominku spalany jest biopłyn, którego głównym składnikiem jest alkohol etylowy. Dzięki temu kominek taki nie wytwarza dymu ani popiołu, a jedynymi produktami spalania są para wodna i dwutlenek węgla w bezpiecznej ilości. Dodatkowo rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w większości biokominków gwarantują zatrzymanie biopaliwa w sytuacji przechylenia się biokominka, a tym samym zapobiegają jego rozprzestrzenieniu w przypadku wywrócenia urządzenia. Bezpieczeństwo zapewniają również odpowiednie certyfikaty, testy i gwarancje udzielane przez producentów.

 Generuje ciepło. Poza funkcją dekoracyjną biokominek generuje ciepło (ok. 3kW mocy) i w przeciwieństwie do tradycyjnych kominków 100% ciepła oddaje do pomieszczenia.

 Natychmiastowe działanieCiepło w pomieszczeniu odczuwalne jest już po kilku minutach działania kominka.

 Ekonomiczne. Paliwo do biokominka jest produktem wysokokalorycznym, zapewniającym długi czas palenia — w zależności od regulacji płomienia 1l biopaliwa pozwala ogrzewać pomieszczenie przez 2-5 godz., czyli daje 40% więcej energii niż podobna ilość spalanego drewna.

 Ekologiczny.  Biokominek zasilany jest bioetanolem. Bioetanol jest odnawialnym źródłem energii, wyprodukowanym w procesie fermentacji cukrów i skrobiowych komponentów produktów ubocznych roślin – głównie trzciny cukrowej i roślin zbożowych przy użyciu drożdży. Może być również produkowany z kukurydzy, ziemniaków, mleka, ryżu, buraków, a nawet winogron lub bananów.

 Nawilżanie powietrza. Dodatkową, nietypową dla tradycyjnych urządzeń grzewczych funkcją, jest możliwość nawilżania powietrza. Kaloryfery i grzejniki elektryczne wysuszają powietrze. Wydzielająca się podczas spalania biopaliwa para wodna sprawia, że wzrasta wilgotność pomieszczenia, co podnosi komfort przebywania w ogrzewanym biokominkiem wnętrzu.

 Aromaterapia. Kolejnym atutem biokominka jest możliwość  zastosowania ich do aromaterapii poprzez użycie olejków aromatycznych, które pod wpływem ciepła uwalniają aromat.

 Mobilność. Wiele biokominków nie wymaga stałej instalacji, można je więc dowolnie przestawiać.

Biokominek: cechy charakterystyczne pinit_fg_en_rect_red_28

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz: